31 Ağustos 2017 Perşembe

''İyilik Işığınız'' Meditasyonu
Louise Hay, Pozitif Gücün Büyüsü adlı kitabında, kişisel ve küresel iyileşme meditasyonlarından bahseder. Bunlardan biri olan ''İyilik Işığınız'' adlı meditasyonu şöyledir:

''Kalbinizin derinliklerinde saklı, o parlak renkli minicik ışığı dikkatle arayıp bulun. Rengi ne güzel değil mi? İşte bu ışık, sevginizin ve iyileştirme enerjinizin özü. 
Minicik nokta gibi ışığın kalp atışlarını dinleyin. Bu atışlar genişleyecek ve tüm kalbinizi dolduracak. Bu ışık başınızın üstünden, el ve ayak parmaklarınızın ucuna dek tüm vücudunuzu dolaşacak. Bu güzel, renkli ışık sayesinde pırıl pırıl parlıyorsunuz. İşte sevginiz ve iyileştirme enerjiniz bu. Bırakın tüm vücudunuz bu ışıkla titresin. Kendi kendinize ‘her nefes alışımda biraz daha sağlığıma kavuşuyorum’ diye yenileyin.
Bu ışığın vücudunuzu hastalıklardan temizleyip arındırdığını ve normal sağlığınıza kavuştuğunuzu hissedin. Bırakın bu ışık, vücudunuzdan her yöne yansısın. Ve çevrenizdeki insanları da aydınlatsın. İyileşmesi gereken insanlara iyileştirme enerjinizi yansıtın. İyileşmesi gereken kişilerle sevginizi ve iyileştirme enerjinizi paylaşmak ne büyük bir ayrıcalık.
Sağlık yurtlarına, yetimhanelere, hapishanelere, akıl hastalarını barındıran hastanelere ve çaresizlere yardımcı olan her türlü kuruma bu ışığınızı yansıtın. Bırakın bu ışığınız ümit, aydınlık ve barış getirsin.
Yaşadığınız kentte acı ve ızdırap içinde kıvranan her eve bu ışığınızı yansıtın.
Sevginiz, ışığınız ve iyileştirme enerjiniz gereksinim duyanlara huzur sağlasın. Bu ışığı dini mekanlara yansıtarak, orada çalışanların kalplerini yumuşatın, böylece onlar da koşulsuz sevgi içinde çalışsınlar.
Kalbinizin derinliklerinden taşan bu güzel ışığı, başkentte hükümet binalarına yansıtarak, onlara doğruluk mesajını iletin. Işığınızı bütün başkentlerdeki tüm hükümetlere yansıtın.
Yeryüzünde bir yer seçin ve o yerin iyileşmesine yardım edin. Bu seçtiğiniz yer yanı başınızda veya çok uzaklarda olabilir.
Sevginizi, ışığınızı ve iyileştirme enerjinizi, tüm dikkatinizle seçtiğiniz bu yere yöneltince orada ahenkli bir denge kurulduğunu göreceksiniz. Bunu bir bütün olarak görün. Her gün birkaç dakikanızı seçtiğiniz bu yere ayırın ve oraya sevginizi, ışığınızı ve iyileştirme enerjinizi yollayın.
Bu gezegende bizler yaşıyoruz. Bu dünyayı bizler oluşturuyoruz. Bu dünyanın geleceği bizleriz.
Verdiğimiz her şey fazlasıyla bize dönecektir.’’
Pozitif Gücün Büyüsü
Louise L. Hay

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder