21 Ağustos 2017 Pazartesi

Bilinçaltı Daima ''Evet'' Der
Bilinçaltımız yargı yeteneğine sahip değildir. Söylediğimiz her şeyi kabul eder. Ve inançlarımıza uygun şeyler yaratır. Daima evet, der. 

Bilinçaltımız sözünü ettiğimiz her şeyi bize verecek kadar bizi sever. Ama bir seçeneğimiz vardır. Bu yoksulluk inançlarını ve kavramlarını seçersek o zaman onları istediğimizi bilinçaltımız da kabul eder. 
Bu şeyleri, düşüncelerimizi, kelimelerimizi ve inançlarımızı daha iyiye doğru değiştirmeye istekli hale gelene kadar bize vermeye devam eder. 

Asla sıkışıp kalmayız, çünkü daima tekrar seçebiliriz. İçinden seçebileceğimiz milyarlarca düşünce vardır. Bilinçaltımız yanlışı doğrudan, sahteyi gerçekten ayıramaz. 

Yeterince uzun süre tekrarlarsanız, bir düşünceyi bilinçaltınızda bir inanç haline getirirsiniz.
Bilinçaltının mizahi duygusu yoktur. Ve bu kavramı bilip anlamanız önemlidir.

Kendiniz hakkında bir şaka yapıp, bir anlamı olmadığını düşünemezsiniz.  Eğer kendiniz hakkında alçaltıcı bir düşünceyse, komik veya şirin davranmaya çalışsanız bile bilinçaltınız onu doğru kabul eder. 

Kendiniz hakkında aşağılayıcı şakalar yapmayın.  Ve bu tür ifadeler kullanmayın. Çünkü sizin için iyi deneyimler yaratmayacaklardır. Başkalarını da aşağılamayın. Bilinçaltınız, sizinle karşınızdaki kişi arasında ayırım yapmaz. Sadece kelimeleri duyar ve kendinizden söz ettiğiniz şeklinde algılar’’ 

Loise Hay

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder